W przasnyskiej szkole zawodowej powstanie klasa o profilu technik mechanik lotniczy

Prof. dr hab. inż. Janusz Frączak, Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz Andrzej Brocki, dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu w obecności Krzysztofa Bieńkowskiego, starosty przasnyskiego oraz prof. dr. hab. inż. Roberta Głębockiego, profesora z Zakładu Mechaniki Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Politechniki Warszawskiej 12 grudnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu podpisali umowę patronacką o utworzeniu w przasnyskiej szkole zawodowej klasy o profilu technik mechanik lotniczy w latach 2020/2021.

Patronat będzie polegać na wspieraniu przasnyskiej szkoły zawodowej w nauczaniu przedmiotów ścisłych i technicznych, w szczególności dotyczących lotnictwa i energetyki. Celem współpracy jest przygotowanie uczniów do podejmowania studiów na uczelniach technicznych oraz pomoc w kształceniu utalentowanych uczniów. Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa ułatwi nauczycielom oraz uczniom korzystanie z potencjału organizacyjnego, bazy naukowej i doświadczeń z zakresu kształcenia. Współpraca zakłada m.in. korzystanie z laboratoriów dydaktycznych Wydziału; organizowanie wspólnych pokazów lekcyjnych, wykładów i szkoleń dla uczniów; opracowanie materiałów dydaktycznych; organizowanie kół zainteresowań i konkursów dla uczniów.

Cieszę się, że w naszym powiecie będą mogli kształcić się mechanicy lotnictwa. Zamierzamy jako powiat wesprzeć szkołę w stworzeniu lepszych warunków dydaktycznych, by uczniowie mogli nabyć, zarówno teoretyczne, jak też praktyczne umiejętności. Jest to bardzo przyszłościowy i dobrze płatny zawód, więc myślę, że mechanicy lotnictwa znajdą dobrze płatne miejsca pracy. Dzięki sprzedaży Politechnice Warszawskiej lotniska w Sierakowie powstanie tam nowoczesne laboratorium jako centrum wymiany wiedzy i doświadczeń dla mieszkańców, jak również naszych uczniów – powiedział Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski.

 

Related Posts

Aktywnie promujemy PSG

02

Lip
Aktualności

Aktywnie promujemy Przasnyską Strefę Gospodarczą

Mimo lockdownu gospodarki spowodowanego pandemią koronawirusa, nie ustajemy w wysiłkach by przyciągnąć do naszego powiatu nowych inwestorów. W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z portalem „Tereny Inwestycyjne Info” największą komercyjną bazą działek inwestycyjnych w Polsce. W leadzie strony https://www.terenyinwestycyjne.info/ został zamieszczony baner promocyjny Przasnyskiej Strefy Gospodarczej z przekierowaniem do strony z ofertą inwestycyjną. Jesteśmy również w stałym kontakcie […]

23

Cze
Aktualności, Przetargi

Uwaga. Przypominamy, że już 30 czerwca odbędzie się ustny przetarg na sprzedaż działek inwestycyjnych w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Sierakowie. Do 25 czerwca należy wpłacić wadium!

W kwietniu br. głosiliśmy kolejny przetarg na sprzedaż działek inwestycyjnych w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Sierakowie. Nieruchomości zlokalizowane są w sąsiedztwie miejscowości Karwacz, przy drodze wojewódzkiej nr 544 Przasnysz – Ostrołęka. Przypominamy, że 30 czerwca odbędzie się ustny przetarg na sprzedaż działek. Do 25 czerwca należy wpłacić wadium! Szczegółowe informacje dotyczące działek i warunków przetargu można uzyskać[…]

09

Cze
Uncategorized

Lotnisko w Przasnyszu szansą na rozwój regionu. Owocne spotkanie z Zarządu Powiatu Przasnyskiego z Politechniką Warszawską.

– Powiatowi Przasnyskiemu zależy na unowocześnieniu rolnictwa i wprowadzenia nowych technologii właśnie w tej branży, ponieważ w naszym powiecie dominuje produkcja rolnicza. – zapewnia Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski. -Dzięki temu nasz region ma szansę stać się jednym z liderów rozwoju rolnictwa w Unii Europejskiej.  W celu wsparcia projektów uczelni i rozwoju Przasnyskiej Strefy Gospodarczej  9 czerwca 2020[…]